Interiéry, ale aj vonkajší priestor je vhodný na umiestňovanie dizajnových prvkov architektúry, ktoré majú za úlohu pôsobiť ako praktický prvok, no zároveň spojiť luxusný vzhľad s eleganciou a jedinečnosťou daného miesta. Toto dokáže rokmi preverený materiál, sklo. Sklenené predmety nás obklopujú takmer všade, pri vychádzaní na balkón ho takisto môžeme uzrieť, ak je z neho vytvorené zábradlie.
Tvorba moderných interiérov má niekoľko záchytných bodov, ktoré ju charakterizujú, a medzi ne patrí aj používanie kvalitných a nadčasových materiálov. Byty často mávajú balkóny, sú ich súčasťou a súčasťou balkónov zasa sú zábradlia. Majú hlavne sklenene zabradlie na balkon bezpečnostnú funkciu, ale ak už musia byť, tak nech svojim vzhľadom dotvoria a zvýraznia typ a štýl, v ktorom je stavba postavená. Sklenené zábradlie je bezpečné, treba však použiť správny typ skla a dobre ho ukotviť.
Použitím skla nemusíte mať obavy, že priestoru uberiete svetlo, pretože jeho číra verzia dokáže veľké percento svetla prepustiť, a to má mnoho výhod. Nemusíte však staviť na priezračné druhy, ale svoj balkón si môžete ozvláštniť použitím farebného skla, zábradlie sa dá vyrobiť z pieskovaného či mliečneho skla alebo vlastnou fantáziou ozdobené, napríklad polepené grafickou fóliou či potlačou priamo na sklo originálnymi vzormi.
Platne skla na zábradlie sa dajú spájať hliníkovým rámom alebo bez neho, iba nerezovými úchytmi. Povrchová úprava nerezu zvykne byť lesklá alebo matná, inox či elox. Súčasťou zvyklo byť aj madlo, ale posledné trendy ho nevyužívajú, zábradlie zostáva čisto sklenené, s prebrúsenými hranami. Kto však trvá na tom, že ho chce mať, tak asi najbežnejšie je drevené, pretože je príjemné na dotyk, nechladí a dobre sa drží. Žiadna práca dnes nie je zadarmo, aj za zábradlie treba zaplatiť, cena sa vytvára podľa jednotlivých druhov a typov zábradlí, štýlov či s prihliadnutím na nutnosť atypických prvkov a podobne. Treba však rátať s dlhou životnosťou.